ORLA PERĆ

1200 zł
2 osoby

Cechy

 

  • Najsłynniejszy tatrzański szlak
  • Duże trudności techniczne i ekspozycja
  • Dla osób z górskim doświadczeniem
  • Profesjonalna asekuracja i bezpieczeństwo
  • Wycieczka pod opieką licencjonowanego przewodnika

Szlak legenda. Jego przejście stanowi nobilitację dla każdego tatrzańskiego turysty.  Wytyczony w 1906 roku do dzisiaj trzyma klasę. Długie ciągi łańcuchów, klamry i drabiny, bardzo duża ekspozycja. Dla niewprawnego turysty liczne odcinki mogą być niebezpieczne, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i skorzystać z profesjonalnej opieki przewodnickiej.
 
Dla osób o bardzo dobrej kondycji i wytrzymałości możliwe przejście całości szlaku w jeden dzień. Czas przejścia od Zawratu po Krzyżne to około 6 godzin (nie licząc przerw i dojścia do punktów startowych).  Oprócz kondycji uczestników wpływ na czas przejścia mają warunki atmosferyczne oraz natężenie ruchu turystycznego (zatory w trudnych miejscach).  Możliwe jest również pokonanie szlaku w odcinkach:
- Zawrat – Kozi Wierch (albo Żleb Kulczyńskiego)
- Kozi Wierch – Skrajny Granat
- Skrajny Granat – Krzyżne
 
Przewodnik zabiera latem na Orlą Perć  maksymalnie 4 osoby. Uczestnicy otrzymują atestowany sprzęt: kaski, uprzęże i lonże z absorberem które wpinają samodzielnie (po przeszkoleniu) w łańcuchy. W razie potrzeby przewodnik posiada linę, którą może asekurować w bardziej wymagających momentach.  W przypadku trudniejszych warunków atmosferycznych (śniegowych) liczba uczestników może zostać ograniczona ze względów bezpieczeństwa.

 

Ilość osób1234
Cena za wyprawę1200 zł1200 zł1400 zł1600 zł

 

Rezerwuj