RYSY LATEM

1000 zł
2 osoby

Cechy

 

  • Najwyższy szczyt Polski
  • Jedna z najpiękniejszych tatrzańskich panoram
  • Wejście trudnym, wysokogórskim szlakiem
  • Profesjonalna asekuracja i bezpieczeństwo
  • Wycieczka pod opieką licencjonowanego przewodnika

Tego szczytu nie trzeba reklamować. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem Polski. Wiedzie na niego jeden z najwspanialszych ale też najtrudniejszych wysokogórskich szlaków w Tatrach. Znad Morskiego Oka na szczyt jest ponad 1100 metrów deniwelacji  (innymi słowy 1,1 km w pionie) co sprawia że jest to wycieczka dla osób o dobrej kondycji i wytrzymałości. Wycieczka obejmuje także wejście na główny wierzchołek Rysów (2503m).
 
Powrót z wierzchołka możliwy w dwóch wariantach: albo drogą podejścia do Morskiego Oka, albo do Popradzkiego Stawu na Słowacji (z przystankiem w schronisku pod Wagą) skąd powrót do Polski samochodem lub komunikacją publiczną.
 
Przewodnik zabiera latem maksymalnie 4 osoby. Uczestnicy otrzymują atestowany sprzęt: kaski, uprzęże i lonże z absorberem które wpinają samodzielnie (po przeszkoleniu) w łańcuchy. W razie potrzeby przewodnik posiada linę, którą może asekurować w bardziej wymagających miejscach.  W przypadku trudniejszych warunków atmosferycznych (śniegowych) ze względów bezpieczeństwa liczba uczestników może zostać ograniczona.

Podana ceny dotyczą wycieczek w warunkach letnich.

 

Ilość osób1234
Cena za wyprawę900 zł1000 zł1100 zł1200 zł

 

Rezerwuj